BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Imuninė sistema

Imuninė sistema - tai žmogaus apsauginė funkcija, kuri kovoja su visais mūsų organizmą supančiais pavojais: infekcijomis, stresu, laisvaisiais radikalais, apsinuodijimu, nudegimais, nuovargio toksinais, parazitais, svetimkūnių ląstelėmis, vėžiniais augliais, cholesterolio sankaupomis ir t.t.

Kasdien susidurdama su įvairiais nuolat kintančiais virusais, mikrobais bei įvairiais pavojais, imuninė sistema įgauna vis naujų įgūdžių. Ši informacija lieka imuniteto atmintyje. Toks „turintis patirtį“ imunitetas veikia tiksliai su menkais ištekliais ir svarbiausia, daug greičiau.

Kai mūsų organizmas pirmą kartą susiduria su infekcija, su kuria iki tol nebuvo susidūręs, mūsų imuninė sistema veikia taip: pirmiausia atpažįsta, jog tai yra svetimkūnis, kuris kelia pavojų organizmo sveikatai, ir tada jį sunaikina. Šis procesas trunka nuo 10 iki 14 dienų. Praėjus šiam laikotarpiui, mūsų imuninė sistema įsimena pažeidėją, tad pakartotino šio viruso užpuolimo mes jau nebepastebėsime, mat taip greitai sureaguos mūsų apsaugos sistema. Pavyzdžiui, vaikystėje persirgus vėjaraupiais, mes jau jais nesusirgsime iki gyvenimo pabaigos, tai reiškia, kad imuninė informacija saugoma ilgus metus čiobrialiaukėje (lot.thymus), imuninės atminties ląstelėse. Imuninės ląstelės gyvena 1-3 mėnesius ir keičiasi naujomis, kurios nuskaito sukauptą informacija čiobrialiaukėje ir veikia kompetentingai. 1949 metais Dr. H.Sherwood Lawrence nustatė, kad imuninė informacija gali būti perduodama iš vieno organizmo į kitą, įvedant organizmui baltųjų kraujo kūnelių (leukocitų) ekstrakto, kuriame yra molekulės, į kurias įrašyta pirmojo imuninė patirtis. Šitos ypatingai mažo dydžio molekulės (jų svoris 5 kilodaltonai, susideda iš 44 aminorūgščių) buvo pavadintos TRANSFER FAKTOR (perdavimo faktoriumi). Netrukus mokslininkai išsiaiškino, kad TRANSFER FAKTORIUS yra vienodas tiek žmogaus, tiek visų stuburinių gyvūnų, o tai reiškia, kad visai nebūtina jų imti iš žmogaus. Labai daug TRANSFER FAKTORIŲ yra kraujyje, bet dar daugiau priešpienyje bei kiaušinio trynyje.

Nuo šio atradimo momento buvo publikuota daugiau nei 3000 mokslinių darbų apie TRANSFER FAKTORIŲ ir pravesta 11 tarptautinių simpoziumų šia tema. Stuburinių naujagimiai turi įgimtą imunitetą, bet neturi įgyto, tad gali žūti anksčiau nei jį įgis. Tačiau motina šią imuninę patirtį jau yra sukaupusi! Gamta veikia paprastai ir išmintingai - motinos patirtis jau įrašyta TRANSFER FAKTORIUJE, tad visa tai yra perduodama iškart po gimimo, motinos priešpienio dėka - maitinant naujagimį krūtimi. Kai gimstame, mes privalome gauti imuninę informaciją, kuri susidaro iš dviejų failų - savo (naujagimio įgimtos) ir mamos (įgautos). Toks gamtos sumanymas.

Keletą dešimtmečių atgal mamoms vaikus atnešdavo maitinti tik trečią dieną po gimdymo, mat buvo galvojama, jog priešpienis yra kenksmingas. Praktiškai daugelis suaugusių žmonių negavo jiems reikalingos imuninės informacijos ir nuo pat gimimo jau turi deformuotą ir neteisingai užprogramuotą imuninę sistemą. Ekologijos blogėjimas, antibiotikų naudojimas, neteisinga mityba, intensyvus gyvenimo ritmas, stresai dar labiau deformuoja imuninę sistemą. Pvz: žmogaus organizme yra ląstelės „žudikės“, kurios naikina vėžinių ir infekcinių virusų ląsteles. Sveiko žmogaus organizme jų norma 150-200. Tačiau tyrimo rezultatai JAV ir Rusijoje parodė, kad šitų ląstelių žmogaus organizme yra tik 30-50. Tai 4-5 kartus mažiau!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Privalai prisijungti, kad galėtum rašyti komentarą